Hangar klub – interiér centra voľného času

Centrum voľného času Hangar klub v areáli Merina v Trenčine - dispozičná štúdia interiéru multifunkčného priestoru pre kultúru, pohyb a šport.
Centrum voľného času Hangar klub

V Trenčine sa nachádza priemyselný areál Merina, ktorý ponúka na prenájom zaujímavé priemyselné (bývalé výrobné alebo skladové) priestory. Jeden takýto priestor sa rozhodli konvertovať na Centrum voľného času Hangar klub. Samozrejme že to mala byť krčma-bar, ale sústredená okolo stolného tenisu, gulečníku, hrania PC hier, tanečného štúdia, koncertov a DJ párty.

Centrum voľného času Hangar klub - Takto vyzeral priestor v Merine pôvodne
Takto vyzeral priestor v Merine pôvodne

Hlavným prínosom môjho návrhu bolo vysunutie baru ku stredovým stĺpom, čím sa získala možnosť rozdelenia prevádzky – poza bar sa dá dostať nerušene do šatní a tanečnej sály. Tým sa nemiešajú rôzne skupiny hostí, a zároveň je zabezpečená kontrola vstupu. Systém chodieb a dverí zároveň umožňuje použiť priestor na jednu veľkú akciu, kde účinkujúci nemusia prechádzať na stage cez celé hľadisko.

pôdorysné riešenie prevádzky
pôdorysné riešenie prevádzky

Priestory majú velkú svetlú výšku (okolo 4,8m), čiže sa ponúkala možnosť rozšíriť úžitkovú plochu o vložené podlažie, zároveň to ponúklo možnosť vytvoriť priestory na coo-working cez deň, a večer na galériu na lepší výhľad na stage.

Hlavným prínosom môjho návrhu bolo vysunutie baru ku stredovým stĺpom

Pre priestor som zabezpečoval aj projekt pre zmenu účelu využitia, navrhoval princíp statického riešenia nosnej konštrukcie vloženého podlažia, ktoré sa aj realizovalo. Ďalšou dôležitou časťou, bola úprava akustiky priestoru, kde som spolupracoval s odborníkmi na akustiku, a vznikol tak pod strop podvesený raster ohnutých akustických panelov z recyklovaných textilných vlákien. Ako prebieha takýto “firemný” projekt podrobnejšie sa viete dočítať tu.

O logo a vizuálnu identitu sa staral Michal Rafaj veľmi talentovaný grafický designér, ktorý ju navrhol tak, aby vystihovala multifunkčnosť konceptu Hangar klub.

Centrum voľného času Hangar klub bol otvorený v októbri 2019, jeho instagram a facebook je tu.