Rudolfinum 2019 – interiérová identita brand pubov

Redesign konceptu moderných pubov pre značku piva Krušovice
interiérová identita Rudolfinum 2019
Libretto

Ak by nás Interiérová identita brand pubov Rudolfinum 2019 vratila do čias Rudolfa II. Habsburského, rímskeho cisára a českého kráľa, ocitli by sme sa v tajných komnatách jeho veľkolepého hradu, kde sa konali kráľovské hostiny až do skorých ranných hodín. Zasvätení hostia týmto oslavám vravievali „Rudolfinum“. Nie je jednoznačne potvrdené, čo tento výraz znamenal, ale môžeme sa domnievať, že išlo o spojenie slov Rudolf a Finnis (Finnus) – z latinského „až do konca“.

Rudolfinum dnes:

Či už je to pravda alebo mýtus, legendami opradené „Rudolfinum“ má dnes modernú a reálnu podobizeň. Krušovice vytvorili jedinečný koncept, vychádzajúci z originálnej dobovej architektúry, inšpirovanej českým kubizmom. Návštevníci si tu užijú mysterióznu kráľovskú recepciu s kvalitnou kuchyňou a prémiovým pivom.

Interiér moderných kráľov

Samotná interiérová identita brand pubov Rudolfinum 2019 je opäť inšpirovaná českým kubizmom, podivuhodným a originálnym výtvarným smerom, ktorý na začiatku 20.storočia zviditeľnil Čechy, ako dôležité duchovné a umelecké centrum Európy. Český kubizmus bol geometrický a objemový, úplne inovatívny. Neobsahoval žiadne antické ornamenty, ktoré sa dovtedy používali. Tento štýl presne vystihuje experimentátorskú, vznešenú a do budúcnosti hľadiacu osobu Rudolfa II., ktorý žil o pár storočí skôr. Vytvorili sme tak spojenie kráľovskej vznešenosti a súčasnej modernej doby.

Vitajte v pube Rudolfinum, mieste kráľovskej hostiny!

Autori: Mgr. art. Ing. arch. Jana Benková a Ing. arch. Marek Bohunický

Link na pôvodnú verziu interiérovej identita Rudolfinum, ktorá bola aj realizovaná v Bratislave na Šafárikovom námestí v roku 2016.