Byt v korunách stromov

Interiér bytu Juraja a Evy v novostavbe na adrese Trenčianská ulica Bratislava.
Byt v korunách stromov
pohľad do obývaceho priestoru bytu Juraja a Evy

Byt v korunách stromov, ako si ho sami majitelia Juraj a Eva nazvali, je našim spoločným dielom mňa a mojich dlhoročných priateľov Evy a Juraja. Oslovili ma na spoluprácu na interiéri bytu s ktorého dispozíciou boli už spokojní, a niektorých riešeniach mali jasnú predstavu. Napríklad typ dlažby, obkladov, podlahy, batérie, typ, podoba kuchyne bola pre nich jasná pred tým, než sme sa prvý krát stretli.

Ako to prebiehalo

Byt bol vo fáze hrubej stavby, práve sa začínali budovať rozvody, takže bolo treba pre stavbu navrhnúť presné rozmiestnenie sanity, svetiel a vypínačov. Preto bolo potrebné povedať s istotou, takto bude vyzerať kuchyňa so všetkými spotrebičmi a takto budú fungovať svietidlá a elektrické zásuvky. Bolo treba nadizajnovať obklady stien a podlahy v kúpeľniach, nábytky na mieru, lebo tvary miestností zanechala stavba s rôznymi výklenkami, ktoré sme nemohli ovplyvniť.

“Byt Evy a Juraja pôsobí veľmi prirodzene a pohodovo. Je normálny v tom najlepšom zmysle slova. Vznikol totiž na poctivých princípoch a zásadách zdravého rozumu.”

— Ing. arch. Erika Kuhnová, redakcia môj dom

Na tomto interiéri práca architekta bola skôr práca manažéra medzi majstrami a novými majiteľmi bytu. Množstvo doplnkov, ktoré vidieť na obrázkoch, nábytok si už vyberali sami.

o tomto projekte si prečítate…

S Ing. arch. Erikou Kuhnovou z časopisu Môj dom, fotografom Jakubom Čaprnkom sme sa stretli s majiteľmi Evou a Jurajom na mieste a vznikol z toho tento článok.

Sama majiteľka Eva si vytvorila profil s názvom “Byt v korunách stromov” na instagrame, kde pútavými fotkami rozpráva príbeh, ako si ich byt s nimi žije.

A vo februári 2020 ma tento projekt prekvapil opäť, keď sa umiestnil v ankete čitateľov časopisu Môj dom ako druhý v top desiatich bratislavských bytov, ktoré ich zaujali na webe za minulý rok úplne najviac.

poďakovanie

veľmi šikovnému a talentovanému fotografovi Jakubovi Čaprnkovi, ktorý tento byt fotil. Jeho portfólio si prezriete na https://www.nora-jakub.sk